Als Rafael van der Vaart aan het woord komt, is de kans groot dat het over vroeger gaat. Van der Vaart is een type-voetballer dat we amper nog zien en zijn beste dagen liggen achter hem. Wellicht is ‘Appie’ Nouri (19) ook beter geschikt voor vervlogen tijden.
Nouri wordt al tijden een grote toekomst voorspeld, maar het blijkt moeilijk die laatste stap te maken. Des te bijzonderder is de populariteit van de kleine man, die een grote schare fans om zich heen heeft verzameld en hoofdpersoon was van diverse docu’s.
“Zo’n speler als Nouri, die was in mijn tijd allang basisspeler geweest,” vertelt de 34-jarige Van der Vaart tijdens een vraaggesprek met De Telegraaf. “Al ben ik dan wel blij dat iemand als Hakim Ziyech bij Ajax speelt.”
Van der Vaart stelt dat Ziyech misschien wel de reden is dat Ajax nog een kansje maakt op het kampioenschap, al steekt ook de Marokkaan sinds de winterstop niet in topvorm. “De mensen komen naar het stadion voor een speler als Ziyech. Ik hoef niet naar balletjes breed te kijken, dan blijf ik liever thuis.”
Van der Vaart vindt het sowieso spijtig dat er voor creatievelingen steeds minder ruimte lijkt te zijn in het internationale topvoetbal. “Eeuwig zonde, maar ik denk en hoop dat het wel weer terugkomt.”
“Nu moet opeens iedereen een type-Pogba zijn. Ze worden allemaal naar het krachthonk gestuurd. Er wordt harder geklapt voor een sliding dan een steekbal.”
Sluit je aan bij onze ruim 135.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.
* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.
Voorrang bij kaartverkoop
Tijdens evenementen dichtbij spelers
Heel veel korting, acties en prijzen!
© 2025 ajaxlife.nl – Powered by TRES