Met meer dan 135.000 leden staan we achter Ajax!
Nieuws

Mokio na droommiddag: ‘Ik kan schaatsen, misschien hielp dat’

Ajax is na de 2-0-zege op Fortuna Sittard voor het eerst sinds 9 november 2022 weer koploper van de eredivisie. Heerlijk, al was het duel voor Jorthy Mokio om een hele andere reden bijzonder. Hij debuteerde als basisspeler en bleef de hele wedstrijd staan.

Door Jordy Haak
09 februari 2025 - 16:38
Mokio 1200
Mokio hield zich goed staande in Sittard. © Pro Shots

“Staan we eerste? Dat is een nieuwtje voor me. Mooi!” Dat waren de eerste woorden die Mokio uitsprak in de mixed zone. Hij had nog niet meegekregen dat Ajax de nieuwe lijstaanvoerder van de eredivisie is, maar het maakte de lach op zijn gezicht nog groter. De talentvolle Belg gaat zondag 9 februari 2025 niet snel meer vergeten.

Met zijn zestien jaar en 346 dagen werd hij de op een na jongste basisdebutant bij Ajax ooit. Alleen Clarence Seedorf was nog drie dagen jonger toen hij voor het eerst zijn opwachting maakte in de startopstelling. Mokio was daar zelf overigens totaal niet mee bezig. Wel glunderde hij van oor tot oor.

“Mijn basisdebuut in de eredivisie… Op naar meer! Ik vond dat het wel goed ging. Ik mocht 98 minuten blijven staan en we hebben gewonnen. Dus ja, het is een mooie middag,” stelde de talentvolle Belg voldaan.

Hij verving de geschorste Jorrel Hato op de linkbackpositie. Mokio kreeg zaterdag te horen dat hij in Sittard kon rekenen op een basisplaats. “Ik focuste me volledig op de wedstrijd en deed gewoon mijn ding. In het begin was het even zoeken. Het veld was slecht, maar we hebben gewonnen. Dat is het belangrijkste.”

Aanbevolen
Berghuis is in Sittard uitermate blij met gehaaide Weghorst

Dat slechte veld kwam het spel van Ajax niet ten goede. De plaggen vlogen in het rond op de ondergrond, die verder vooral uit zandhopen bestond. Mokio was een van spelers die nog het minst uitgleed. Hij kon er zelf wel om lachen.

“We waren gewaarschuwd voor het slechte veld. Daar kun je verder weinig aan doen. Ik sta gelukkig goed op mijn voeten. Of ik kan schaatsen? Zeker! Misschien hielp dat,” glimlachte de verdediger, die op complimenten van Francesco Farioli kon rekenen.

“Hij was fier op me en heeft me gefeliciteerd,” sprak Mokio met Belgische tongval. “Of ik zelf ook trots ben? Zeker! En mijn ouders ook. Ik zag op mijn telefoon dat ik veel berichtjes heb gekregen. Ik heb ze nog niet allemaal kunnen beantwoorden. Dit is wel een jongensdroom.” 

Toch blijft hij de bescheidenheid zelve. “Ik ben nog steeds speler van Jong Ajax. Hoe beter het daar gaat, hoe vaker ik waarschijnlijk de kans krijg in de hoofdmacht. De trainingen bij het eerste zijn fysiek zwaarder. Iedereen is topfit. Dat merk je wel. De minuten die ik nu meepak in Ajax 1, zijn sowieso nuttig richting volgend seizoen.”

In de Keuken Kampioen Divisie zien we Mokio ook geregeld op het middenveld spelen. Welke positie hij zelf ambieert, laat het Belgische talent in het midden. “Het maakt me niet uit waar ik sta. Ik word bij Jong Ajax soms ook op het middenveld neergezet om me een beetje uit te dagen. Voor de korte termijn focus ik me echter vooral op de linksbackpositie. Of ik in dat opzicht nog wat kan leren van Hato? Natuurlijk! Hij heeft al veel wedstrijden in het eerste gespeeld.”

En dan te bedenken dat ook Hato nog altijd maar achttien jaar is. “Klopt, ook hij is nog jong. Maar dat is Ajax,” sloot Mokio af met mooie woorden. 

Aanbevolen
Blije Farioli kijkt niet naar ranglijst, maar spreekt vol lof over zijn ploeg

Word vanaf €7,50* lid tot einde seizoen 2024/2025

Sluit je aan bij onze ruim 135.000 leden. Samen staan we achter Ajax. Omdat SV Ajax opkomt voor jouw belangen ben je nog meer met Ajax verbonden.

* Prijzen lidmaatschappen verschillen per leeftijdsgroep en aantal leden per gezin.

Extra voor leden

  • Voorrang bij kaartverkoop

  • Tijdens evenementen dichtbij spelers

  • Heel veel korting, acties en prijzen!

Lid worden >